App українською

admin

Application (рос. приложение) — відносно нове фундаментальне поняття в галузі сучасних комп’ютерних технологій, яке ще не знайшло свого відбиття в загальномовних тлумачних словниках. А наявні англо-українські, російсько-українські та україномовні тлумачні словники комп’ютерних термінів пропонують для нього різні відповідники. Тому дуже важливо підібрати цьому поняттю термін, який би відповідав усім вимогам.

Термінологічна комісія Держспоживстандарту радить вживати терміни-новотвори застосoвання та застосyнок, які повністю відповідають вимогам ДСТУ 3966-2000. Термінологія. Засади і правила розроблення стандартів на терміни та визначення понять (джерело).

Майкрософт пише застосунок, Google пише просто програма.

Jan
1

2 Responses to “App українською”

  1. Цікаво, пане Михайле. Я багато роздумувала над цим терміном і вважаю, що “застосунок” (хоча і лінгвістично обґрунтований термін) не пройшов тест на “живучість” серед носіїв мови. За останніми даними Майкрософт переглядає його використання. А що думаєте Ви?

  2. admin says:

    Я схиляюсь до рішення Гугла. Програма вона і є програма.

    Де можна почитати про перегляд цього терміну Майкрософтом? Це зараз для мене нагальне питання (напишу вам також у Твіттері).

    Поки що у них на порталі скрізь застосунок. Як би там не було, термін відповідає вимогам стандартів.

Leave a Reply